Digitalizace a správa firemních procesů

burst-kUqqaRjJuw0-unsplash.jpg

Dnešní doba je velmi rychlá a klade čím dál tím větší nároky na dostupnost firemních informací. Už nestačí lepit lístečky v kanceláři na počítač a dodatečné informace získávat od kolegů v kuchyňce u kávy. Je třeba získávat strukturované informace o našich zákaznících, klientech a produktech v reálném čase a odkudkoliv. V tomto článku si připomeneme důležité aspekty – jak zacházet a spravovat firemní informace a procesy.

pablo-arroyo-_SEbdtH4ZLM-unsplash.jpg

Jednoduchost

Důležitým aspektem kvalitního systému je jeho jednoduchost a intuitivnost. Uživatelé musí vědět, jak se systémem správně zacházet a vědět, co přesně dělají. Jedině tehdy docílíme požadovaných výsledků a firemní informace budou dostupné, uspořádané a navíc uživatelům zjednoduší a zrychlí každodenní rutinní činnosti. Místo toho se mohou věnovat své práci, která generuje firmám patřičný zisk.

Existuje mnoho dodavatelů a systémů, které zdánlivě nabízí multifunkční řešení pro spoustu organizací. Bohužel se každý den setkáváme s organizacemi mající velmi drahé systémy, které jsou nastaveny velmi obecně a nezabývají se různorodostí požadavků firem, které mají odlišné. Vždy je zapotřebí k nim přistupovat individuálně a systémy nastavovat podle specifických požadavků firem.

taylor-vick-M5tzZtFCOfs-unsplash.jpg

Provázanost

Pokud společnosti využívají více než jeden systém, což bývají zpravidla takové organizace, které mají 10 a více zaměstnanců, je žádoucí, aby systémy mezi sebou komunikovaly a předávaly si informace automatizovaně bez nutnosti zásahu uživatelů.

Často společnosti zavádí další a další softwary s vidinou ulehčení a zjednodušení práce. Pokud ovšem neexistuje kvalitní provázanost mezi softwary, vznikají spíše komplikace s dohledáváním a přepisováním informací z jednoho systému do druhého.

fly-d-mT7lXZPjk7U-unsplash.jpg

Bezpečnost

V dnešní době, kdy každý jedinec používá nejméně jedno zařízení s přístupem na internet, nabízí se mít firemní informace na dosah ruky. S těmito možnostmi a příležitostmi vznikají další bezpečnostní rizika a výzvy, jak je možné k datům jednoduše přistupovat. Přístup k datům musí být bezpečný pro organizaci a zároveň dostatečně jednoduchý pro každodenní užívání zaměstnanců.

Dnes je spousta způsobů, jak systémy zabezpečit, od VPN až po generování jednorázových kódů pro přístup přes externí zařízení. Vždy musíme brát v potaz podstatu informací, potřeby pro jejich dostupnost a volbu odpovídajících řešení. Vyšší bezpečnost mnohdy znamená snížení jednoduchosti použítí a nižší dostupnost pro uživatele.

groupD.webp

Datasession si zakládá na profesionálním přístupu a komunikaci

Pokud Vás zajímá vývoj produktu na míru pro Vaši společnost, hledáte dodavatele pro napojení Vašich systémů nebo Vás zaujalo něco z našich referencí, případně hledáte konzultační služby v této oblasti - obraťte se na nás, rádi s Vámi veškeré požadavky projdeme a navrhneme vhodné řešení přímo pro Vás.  

Kontakt

DataSession s.r.o.
Pod Pekařkou 107/1, Podolí, 147 00 Praha 4
IČO: 09598871
© 2023 DataSession s.r.o.